Czym matki Himba leczą katar u swoich dzieci?

Tym razem zapraszam Was w podróż do gorącej pustynnej Namibii i spotkania z wyjątkową grupą etniczną- plemieniem Himba. Odwiedziłam tych fascynujących ludzi w trakcie mojej podróży po południowej Afryce ponad pięć lat temu. Jako że mój blog w dominującej mierze ma przesłanie medyczne, także i w tym poście szukajcie wątku pediatryczno-medycznego:)

Read More
Tazara train- podróż pełna wrażeń- cz.II

… Lusaka to niespełna 1,5 mln. miasto, lecz wydawało się być zatłoczone do granic możliwości. Wszyscy przyjaźni dla zagubionego Musungu:) Tak więc każdy mnie kierował w innym kierunku:) Zwiedziłam dzięki temu sporą część miasta, przeszłam przez dwa lokalne targi, wypiłam kawkę w lokalnym barze i dwa zimne piwka z moimi przewodnikami, było sympatycznie:)

Read More
Tazara train- podróż pełna wrażeń- cz.I

Podróże to moja pasja. Podróże odległe, dzikie, często pełne niedogodności, ale jakże prawdziwe. Przemierzyłam wiele odległych krajów, jednak właśnie Afryka urzekła mnie najbardziej. Poprzez moje wspomnienia tutaj, chciałabym byś choć na chwilę mógł przenieść się na Czarny Ląd i poczuć go prawdziwie.  

Mam też nadzieję, że poznając moje pasje, poznasz lepiej i mnie. Śledząc mojego bloga dostrzeżesz nie tylko matkę i pediatrę, ale i kobietę pełną pasji podróżowania. Wszystkie te role są mi niezmiernie ważne w życiu, dając mi radość i spełnienie.

Read More